Dış Mekan Baskı

fimreklamoutdoor

Dış Mekan Baskı makineleri 90’lı yıllarda piyasa ilk çıktıkların da çok fazla rağbet görmelerine karşın baskı kaliteleri zamanın baskı tekniklerine (matbaa, ozalit vb.) göre pek iyi sayılmazdı. Ama her geçen yıl Dış Mekan Baskı Makineleri gelişen teknoloji sayesinde kalitelerini çok üst seviyelere çıkamıştır ve en çok tercih edilen baskı tekniği haline gelmiştir. Dış Mekan Baskı adından da anlaşılacağı üzere genellikle Açık Hava Reklamcılığı sektöründe kullanılmaktadır. Dış Mekan Baskı makinelerde dijital baskıya uygun her malzemeye (folyo, vinil, canvas, duratrans, one way vision vb.) istenilen her türlü görsel uygulanmaktadır.

Dış Mekan Baskı Yapılan Çeşitli Malzemeler;

Dış Mekan Folyo Baskı;

Dış Mekan Folyonun en önemli özelliği arka yüzeyinin kendinden yapışkanlı olmasıdır, parlak veya mat olarak üretilen folyo dış mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Ayrıca diğer baskı yapılan malzemelere göre uygulanması daha pratikdir. Sert ve pürüzsüz olan hemen her yüzeye uygulanabilir. Fuar stand çalışmaları, mağaza ofis dekorasyon çalışmaları, yönlendirme panoları, inşaat çevresi kapama çalışmaları, araç giydirme çalışmaları vb. gibi pek çok sektör ve yerin reklam çalışmalarında kullanılan bir malzemedir.

Dış Mekan One Way Vision Baskı;

İç Mekan Folyonun yüzeyi delikli olanıdır. Bütün özellikleri folyo ile aynıdır ancak iki farkı vardır ki One Way Vision'I tamamen farklı bir malzeme sınıfına sokar. One Way Vision düz değil delikli bir malzemedir ve sadece cam yüzeylere uygulanır. Bunun avantajı ise uygulandığı yerden dışarıyı görebilirsiniz, dışardan içerisi görünmez böylelikle içeride çalışan personelin gün ışığı alması engellenmemiş olur. Genellikle cam kaplama binalardaki reklam çalışmalarında kullanılır.

Dış Mekan Vinil (Branda) Baskı;

Vinil (piyasada bilenen adı ile branda) malzemeler Dökme vinil ve Lamine vinil olarak 2 çeşit üretilir. Her iki çeşit vinilde kendi aralarında ayrılır, ışıklı / ışıksız vinil, arkası siyah vinil, mesh vb. gibi. Vinil malzemeler daha çok  Açıkhava reklamcılığında (Totem, Tabela vb.) tercih edilen malzeme çeşididir.

Dış Mekan Canvas Baskı;

Canvas kumaş genellikle dekorasyon amaçlı ahşap çerçeveye gerilip kullanılan %100 pamuk veya sentetik olarak üretilen dijital baskı uyumlu malzmedir. Genellikle dekoratif amaçlı kullanılır.

Dış Mekan Baskılar Açıkhava reklamcılığına hitap eden bir çok yerde kullanılmaktadır özellikle;

- Bina reklam cephe giydirmeleri

- Totem Tabela

- Billboard, Megalight

- Otobüs Durakları,

- Otobüs, araç giydirmeleri

- Cam bina cephe gidirmeleri

  • - Işıklı ışıksız tabela
  • -İnşaat çevresi kapamaları
Scroll to Top