İç Mekan Baskı

fimreklaminteriorprint

          İç Mekan Dijital baskılarda günümüz teknolojisine doğru orantılı olarak çok yüksek kalitede çalışmalar elde edilmektedir. Baskıya girecek olan görselin çözünürlük ve grafik çalışması ne kadar yüksek kalitede olursa İç Mekan Dijital baskı yapılacak görselin kalitesi de o kadar yüksek olur. İç Mekan Baskı makinelerinde Dış Mekan Baskı makinelerinden farklı olarak eco solvent veya su bazlı boya kullanılmaktadır, dolayısıyla İç Mekan Baskı Makineleri çevreye ve insan sağlığına daha duyarlıdır. İç Mekan Baskı makinelerde dijital baskıya uygun her malzemeye (folyo, vinil, canvas, duratrans, one way vision vb.) istenilen her türlü görsel uygulanmaktadır.

İç Mekan Baskı Yapılan Çeşitli Malzemeler;

İç Mekan Folyo Baskı;

İç Mekan Folyonun en önemli özelliği arka yüzeyinin kendinden yapışkanlı olmasıdır, parlak veya mat olarak üretilen folyo iç mekan ve dış mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Ayrıca diğer baskı yapılan malzemelere göre uygulanması daha pratikdir. Sert ve pürüzsüz olan hemen her yüzeye uygulanabilir.

İç Mekan One Way Vision Baskı;

İç Mekan Folyonun yüzeyi delikli olanıdır. Bütün özellikleri folyo ile aynıdır ancak iki farkı vardır ki One Way Vision'I tamamen farklı bir malzeme sınıfına sokar. One Way Vision düz değil delikli bir malzemedir ve sadece cam yüzeylere uygulanır. Bunun avantajı ise uygulandığı yerden dışarıyı görebilirsiniz, dışardan içerisi görünmez böylelikle içeride çalışan personelin gün ışığı alması engellenmemiş olur. Genellikle cam kaplama binalardaki reklam çalışmalarında kullanılır.

İç Mekan Vinil (Branda) Baskı;

Vinil (piyasada bilenen adı ile branda) malzemeler Dökme vinil ve Lamine vinil olarak 2 çeşit üretilir. Her iki çeşit vinilde kendi aralarında ayrılır, ışıklı / ışıksız vinil, arkası siyah vinil, vb. gibi. Vinil malzemeler daha çok  Açıkhava reklamcılığında (Totem, Tabela vb.) tercih edilen malzeme çeşididir.

İç Mekan Canvas Baskı;

Canvas kumaş genellikle dekorasyon amaçlı ahşap çerçeveye gerilip kullanılan %100 pamuk veya sentetik olarak üretilen dijital baskı uyumlu malzmedir. Genellikle dekoratif amaçlı kullanılır.

İç Mekan Duratrans Baskı; PVC’den üretilen duratrans menü board olarak bilinen, genellikle zincir fast foodrestaurantlarının ışıklı panolarında kullanılan parlak ve şeffaf bir malzemedir. İç Mekan Baskılar bir çok yerde kullanılmaktadır özellikle; - Ofis - Mağaza - Bar, Cafe, Restaurant - Showroom - Alışveriş Merkezleri - Otel, Hastane vb. kamu kurumları
Scroll to Top