UV (Ultraviole) Baskı

* UV (Ultraviole) baskı güneş ışıklarına dayanıklığı ile ön plana çıkmaktadır. UV baskı boyanın kuruma süresini 1sn’den çok daha aza düşürerek güneşin veya ortamın baskıyı etkileme nedenlerini ortadan kaldırır.    Baskılarsudan etkilenmez ve diğer baskı tekniklerinden çok daha dayanıklıdır.

Renkleri diğer baskı çeşitlerine göre daha canlı ve sorunsuzbir şekilde oluşturur

*UV Baskı Nerelerde Kullanılır?

UV Baskının kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte müşterilerin ağırlıklı olarak tercihleri ambalaj ve etiket ürünlerinde olmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan sıradan etiketlerin, zaman içerisinde renklerinde solma, etiketin ürün üzerinden kalkması, soyulması, sudan etkilenmesi vb. gibi durumlar meydana gelmektedir. UV Baskı ile PVC ya da O.P.P. malzeme kullanılarak basılmış etiketlerde ise bu sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Ürünler, son kullanıcıların eline geçene kadar geçen süre zarfında etiketlerde herhangi bir deforme söz konusu olmamaktadır. Ayrıca müşterinin ürün üzerindeki etiketi sökmek istemesi durumunda da kağıt etiketlerdeki soyulma ve geride iz bırakması gibi problemleri tamamen ortadan kaldırmakta, etiket sorunsuzca ve tümüyle ürünün üzerinden sökülebilmektedir.

Ambalaj üzerinde UV Baskı kullanımında ise ürünün içine konacağı şeffaf PVC üzerine yapılan baskı ile hem ürünün tercih edilebilirliği artmakta, hem de yıpratıcı dış etkenlere karşı koruma sağlayarak ürün ambalajının dayanıklılık süresi arttırmaktadır.

*U.V. Baskı Hangi Malzemelere Uygulanabilir?

100 ila 600 mikron arasında kalınlığa sahip ürünler için U.V. Baskı yapılan tesisimizde PVC‘den P.P.‘ye, opak ve şeffaf etiketlerden metalize’ye kadar suya ve güneşe dayanıklı ofset baskı yapabiliyoruz.

*Şeffaf PVC Üzerine Ultraviole Ofset Baskı

Takvim, promosyon malzemelerinde, market reyon indirim kartı, ürün kutusu ya da çantalarında kullanılan şeffaf PVC üzerine Ultraviole ofset baskı, dış ortamlarda kullanıldığında sıcak, soğuk ya da direkt güneş ışığına maruz kaldığında maksimum bir yıl boyunca renklerinde solma olmaz.

*Opak PVC Üzerine Ultraviole Ofset Baskı

Ağır hava ve çalışma koşullarından etkilenmesi istenmeyen kartvizitlerde, ürün kutularında, etiketlerde, marketlerin alış veriş arabalarının önünde yer alan reklam alanlarına ve bardak altlığı, cetvel, mouse pad gibi promosyon malzemelerinde kullanılan opak PVC üzerine Ultraviole ofset baskı, dış ortamlarda kullanıldığında sıcak, soğuk ya da direkt güneş ışığına maruz kaldığında maksimum bir yıl boyunca renklerinde solma olmaz. İstenildiğinde broşür ya da sunum dosyası gibi uygulamalar da bu malzemeyle üretilebilir.

*Şeffaf Etiket (Sticker)

UV. Baskılı şeffaf etiketler, araçların, iç ya da dış cephelerde kullanılan vitrin camlarının üzerine içeriden ve dışarıdan yapıştırılan ürünlerdir. Malzemenin transparan olması UV. Baskılı şeffaf etiketin ayırt edici özelliğidir. UV. baskı tekniği ve özel UV. boyaları sayesinde sıcak, soğuk ya da güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir yıl boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

*Özel Uygulamalı Cam Etiketi (Cam Sticker)

Cam etiketi(cam stickeri) U.V Baskı tekniği ile aynı ya da farklı görsellerin, içten ya da dıştan düz bir şekilde görünmesini sağlar.Yüksek kaliteli baskı neticesinde renkler daha canlı ve parlak görünür. U.V baskı tekniği ve özel U.V boyalarısayesinde sıcak, soğuk ya da güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir yıl boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

*Kredi Kartı, Market Kartları, Özel Üyelik Kartları

Market kartları, kredi kartı, şirket kimlik kartları ve özel üyelik kartları üretimi, P.V.C. malzeme üzerine UV. Baskı tekniğiyle gerçekleştirilir.

Scroll to Top